SRÍLANKA - DOVOLENÁ SRÍ LANKA 2024
SRÍ LANKA - EXOTICKÁ DOVOLENÁ U MOŘE

Dovolená SríLanka - Srí Lanka v listopadu, na Vánoce 2014

 

DOVOLENÁ NA OSTROVĚ SRÍLANKA

Podívejte se na nabídku zimní dovolené na ostrově Srí Lanka v listopadu a na Vánoce. Pokud chcete jet na Srílanku v jiném termínu, můžete vybírat z kompletní nabídku Srí Lanka 2024. Vyberte si z nabídky hotelů na ostrově SríLanka v Indickém oceánu:

 

Dovolená a SríLanka – tahle dvě slova nás ještě do nedávna vůbec nenapadlo spojovat. Jednak proto, že ještě před pár desetiletími jsme na školních mapách na jih od Indie nacházeli ostrov Cejlon, ale žádnou zemi jménem SríLanka. A dovolená? O dovolené v těchto krajích, o té se nám tenkrát opravdu ani nezdálo! Až s nástupem svobody a pro cestovatele především svobody cestování, jsme začali objevovat nová, vzdálená a posléze přímo exotická místa a země na své mapě vysněných dovolených. A tak se na tu dovolenkovou mapu mnohého cestovatele dostala i SríLanka, jak se bývalý Cejlon v roce 1972 přejmenovala. Podívejme se aspoň maličko, co bylo toho příčinou.

Dolce vita a la SríLanka - dovolená u moře v tropickém ráji

I když Srí Lanka je od nás poměrně daleko, je jedním z nejbližších cílů pro exotickou dovolenou v jižní a jihovýchodní Asii. Ty obrázky všichni známe z prospektů a plakátů – štíhlé palmy se nebezpečně naklánějí nad písčitými plážemi, že by jim i slavná věž v Pizze mohla závidět. Pod nimi průzračně modré či tyrkysové moře omývá pláže z hebkého písku. Snad každý někdy snil o alespoň o jedné takové dovolené. SríLanka vám tento sen může splnit.

Poznávání SríLanky - zpestření dovolené u moře

Ale nejen tento sen o italském dolce vita je SríLanka. Dovolenou na pohádkových plážích v Indickém oceánu můžete (třeba částečně) prožít i aktivně. Můžete si dovolenou zpestřit si několika výlety. Třeba za historií SríLanky, která se začala psát ještě několik století před historií křesťanství. Ruiny prvních sinhálských paláců a chrámů pocházejí ze č. století před naším letopočtem. Ale nejen o poznávání historie SríLanky může být vaše dovolená bohatší. Návštěvu sloního sirotčince či čajové plantáže a manufaktury, samozřejmě s ochutnávkou, kromě SríLanky mnoho zemí nenabídne. A milovníkům divoké přírody a divokých zvířat může SríLanka o dovolené nabídnout dobrodružné safari v některém z četných národních parků.

DOVOLENÁ SRÍLANKA 2024
 

Další tipy na dovolenou:

Dovolená v Chorvatsku - levné ubytování v soukromí, apartmány přímo u moře, robinzonády, majáky, Chorvatsko - last minute,

Další dovolená u moře ( s dětmi) - Dovolená Itálie (apartmány), Dovolená Španělsko, Dovolená Malorka, Dovolená Řecko, Dovolená Bulharsko, Dovolená Turecko, Dovolená Egypt (last minute), Dovolená Tunisko, Zimní exotická dovolená - dovolená Srí Lanka, Kuba, Dovolená Spojené arabské emiráty, Dovolená Thajsko, Dovolená na lodi

Dovolená na horách - Rakousko, Lyžování v Itálii, Lyžování v Rakousku, Lyžování ve Francii

Wellness - wellness hotely, wellness pobyty, romantické pobyty

 

 

Všechna práva stránky Dovolená SríLanka SríLanka dovolená - Srí Lanka v listopadu, na Vánoce vyhrazena © Jan Mazánek,