SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI 2024

KALENDÁŘ SVATOVÁCLAVSKÝCH SLAVNOSTÍ V ROCE 2024

 

Přinášíme vám přehled akcí o svatováckavském víkendu. Převážně jsou to svatováclavské slavnosti, oslavující tohoto patrona českého národa, ale i řada jiných akcí, které vyloženě se svatým Václavem spojeny nejsou, nicméně i ony mohou tento prodloužený víkend zpestřit a obohatit!

 

KALENDÁŘ SVATOVÁCLAVSKÝCH SLAVNOSTÍ

A DALŠÍCH AKCÍ 2024

VŠECH AKCÍ O SVATOVÁCLAVSKÉM

VÍKENDU 2024

 

 

VOLNÉ CHATY, CHALUPY A RODINNÉ PENZIONY Z NABÍDKY ČESKÉ POHODY

 

NÁŠ TIP: Nechcete-li pracně shánět, kde je ještě volno, klikněte na příslušné odobí a dostanete se na aktuální přehled objektů v Čechách, které jsou v daném období ještě volné.

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________

 

ARCHIV - AKCE O SVATOVÁCLAVSKÉM VÍKENDU V MINULÝCH LETECH

 

Podzim na hradě Pernštejn , Znojemský hrozen Znojmo , Svatováclavské slavnosti v Plané nad Lužnicí , Jablečno-švestkové slavnosti Klentnice , Svatováclavské slavnosti Budeč , Kunratické vinobraní -Praha, Duchové a strašidla hrad Bouzov , Svatováclavské hody na Sádku Kojetice , Svatováclavské hradní slavnosti hrad Hukvaldy , Svatováclavská vyjížďka na hrad Starý Jičín , Svatováclavské posvícení na mlejně Babiččino Údolí , Žernosecké vinobraní Velké Žernoseky , Jiřinková slavnost zámek Velké Březno , Svatováclavská pouť Rovensko pod Troskami , Ukončení sezóny na zubačce Tanvald , Mezinárodní folklórní festival Český Krumlov , Svatováclavské slavnosti Český Krumlov , Slavnosti Adama Michny z Otradovic Jindřichův Hradec , Znovínské vinobraní v Třeboni, Václavská pouť Strakonice, Soutěž ve vaření guláše zámek Rájec nad Svitavou , Svatováclavské trhy Ivančice , Slavnosti vína Brno , Břeclavské svatováclavské slavnosti Břeclav , Hudbobraní a burčáky Valtice , Oživlé památky na Vranově, Burčákfest Znojmo , Parním vláčkem za hudbou do Znojma , Utajená pevnost Zatáčka Chvalovice , Svatováclavské posvícení Dvůr Králové nad Labem , Svatováclavské vinobraní Kadaň , Svatomichaelské slavnosti Litvínov, Svatováclavské slavnosti Dobruška, Svatováclavská jízda Mladá Boleslav , Vejvodova Zbraslav Praha , Svatováclavské slavnosti zámek Berchtold , Květiny pro.... Tovačov , Svatováclavské hody Tovačov , Hradecký koštýř Hradec Králové , Svatováclavská perníková tlačenice v Perníkové chaloupce Pardubice , Oslavy sv. Václava Klatovy , Václavský jarmark Svojkov , Noční prohlídka zámek Velké Březno , Tajemství staré almary hrad Sovinec , Parním vlakem Českou Kanadou do Nové Bystřice , Svatováclavský jarmark Třeboň , Pivní pouť Černá Hora, Hradní kaprobraní hrad Bítov , Václavské posvícení Dobšice , Festival Dračích lodí ve Znojmě , Karlštejnské vinobraní Karlštejn, Vinobraní na návsi, na vinici a na statku Praskolesy , Svatováclavské slavnosti Kutná hora , Pivovarské slavnosti Vysoký Chlumec, Svátky města Olomouc , Svatováclavské inspirace Kunětická hora , Vinobraní hrad Loket , Veřejné pečení chleba Lenora , Uzamykání Kozího hrádku Tábor , Svatováclavské hody Dolní Bojanovice , Zpívání o víně Buchlovice, Oldtimerclub hrad Helfštýn,

 

Tématické přehledy akcí v průběhu roku

Možná vám při výběru výletu pomůžou i naše tématické přehledy - především přehledy různých akcí a slavností, které se konají v průběhu celého roku. Jako první masopusty, jimiž rok slavností tradičně začíná. S příchodem jara jsou to pak Velikonoce - velikonoční trhy a jarmarky. Ovšem nejen Velikonoce patří k jaru - stejně tak k němu patří ekologická akce Den Země a v máji pak hodně tradiční studentský Majáles. Zejména jaro a léto jsou pak časem festivalů. V této době se konají především hudební festivaly, a neméně populární folklorní festivaly. Ale také nejrůznější poutě a jarmarky, slavnosti - historické, městské a jiné a historické bitvy. A také milovníci pěnivého moku si přijdou na své při pivních slavnostech a festivalech. Ale nudit se nebudete ani s příchodem podzimu - začínat bude vskutku velkolepě - vinobraním! Ty plynule přejdou do svatováclavských slavností. S prvními mrazíky a plískanicemi přijde čas pro výlovy rybníků, a pak už budeme koštovat první plody nedávno sklizeného vína na Svatomartinských oslavách. Jak jinak bychom mohli rok slavností zakončit, než Vánocemi, vánočními trhy a jarmarky. Příjemnou zábavu po celý rok :-)!

 

 

ODKAZY - DOPORUČUJEME:

Ubytování v ČR:

Ubytování na horách, Chaty a chalupy k pronajmutí, Silvestr na horách, Silvestrovské pobyty v ČR, Školy v přírodě, Beskydy, Český ráj, Jeseníky, Jizerské hory, Jižní Čechy, Krkonoše, Orlické hory, Šumava, Vysočina

Tématické stránky:

Lyžařská střediska, Lyžování, ski areály, ZOO, zooparky a akvária, Aquaparky, plavecké bazény, koupaliště,


Všechna práva stránky Svatováclavské slavnosti 2024 vyhrazena © Jan Mazánek

 
TOPlist