reklama

České výlety

Wellness hotel Svatý Tomáš na Šumavě Česká Pohoda - starobylé chalupy - malebné statky, romantické rodinné penziony

PARTNERSKÉ INTERNETOVÉ STRÁNKY

CESTOVÁNÍ ČESKÁ REPUBLIKA

NAKLADATELSTVÍ SOUKUP A DAVID

Nakladatelství Soukup a David vydává zajímavé publikace o cestování po Čechách a Moravě - turistické průvodce, nejen pro pěší, ale třeba i pro motoristy (Cestovní kniha), velké cestovní knihy a encyklopedie. Publikace, vydané od roku 2007, dále mají jednu obrovskou přednost oproti "běžným" průvodům a knihám - vyplatí se! Obsahují totiž volné vstupenky a poukázky na služby v hodnotě, která několikanásobně převyšuje cenu publikace!

FILMOVÁ MÍSTA

"Kde se jen tato překrásná scéna natáčela?“ Také si občas při sledování oblíbeného filmu kladete tuto otázku? A máte chuť vyrazit tam na výlet? Podívat se, jak to místo vypadá dnes, po letech? Tak přesně tomu slouží tento skvělý web, inspirující k cestám do míst, které tak důvěrně znáte a máte tak rádi, ale zatím jste tam ještě nikdy nebyli...

HLEDEJ UBYTOVÁNÍ - TRŽIŠTĚ TURISTICKÝCH SLUŽEB - www.hledej-ubytovani.cz

Server poskytující nový způsob, jak si snadno zajistit ubytování a další služby v oblasti cestovního ruchu. Databáze firem, vložení poptávky zdarma, speciální nabídky, informační servis a soutěže o ceny. Zaměření serveru: dovolená, lázně, kongresy, firemní akce.

INFOČESKO - PRO POŽITEK Z DOVOLENÉ www.infocesko.cz InfoČesko.cz

InfoČesko nabízí celou řadu příležitostí pro využití volného času, poznávání, aktivní dovolenou a relaxaci v České republice. InfoČesko popisuje ubytovací a stravovací zařízení (- rezervace, Last minute, výhodné nabídky), lyžařské areály s aktuálním provozem, historické, přírodní a technické památky, trasy, zajímavosti, muzea, zoologické zahrady...

BESKYDY.CZ - www.beskydy.cz Beskydy On-Line

Projekt o svérázném regionu. Najdete zde informace o turistické oblasti od kraje pod Lysou horou po Valašsko a také o CHKO Beskydy. Nabízí ubytování (- možnost Last minute, Výhodné nabídky, rezervace), počasí na horách, aktuální provoz v lyžařských areálech, kalendář akcí, zajímavosti, aktuality... Jistě Vás zláká do Beskyd.

TUZEMSKÁ DOVOLENÁ. CZ (www.tuzemska-dovolena.cz)

Tuzemská dovolená CZ je portál pro turisty trávicí dovolenou v České republice. Ubytování a užitečné informace pro všechny, kteří rádi relaxují v lázních, šplhají do hor, projíždějí se na kole nebo jinak využívají krásného přírodního a kulturního prostředí Česka.

UBYTOVANIE SLOVENSKO A ČESKO

Portál Prenocuj.sk poskytuje komplexné informácie o ubytovaní
na Slovensku a v Čechách. Hotely, penzióny, chaty a kúpele. Rezervácia
ubytovania.

OSTRAVA

Ostrava, třetí největší město České republiky, se nachází na severovýchodě území a je srdcem Moravskoslezského kraje. Leží nedaleko slovenských a polských hranic na březích řeky Ostravice s výhledem na malebné pohoří Beskyd. Dolní tok řeky, zvaný kdysi Ostrava, dal městu jméno. Ostrava znamená „ostře, rychle, bystře tekoucí řeka“ a název řeky Ostravice je jeho zdrobnělinou.
Město už dávno ztratilo typický průmyslový charakter, těžba uhlí definitivně skončila v roce 1994.  Na místě původních dolů vznikla hornická muzea a na svou příležitost čeká ještě celá řada uzavřených hutních objektů. Vedle celé řady historických a technických památek nabízí návštěvníkům mnoho nezapomenutelných kulturních zážitků.
Známá je kvalitní ostravská divadelní scéna s pěti divadly, Janáčkova filharmonie Ostrava, tradice hudebních a folklorních festivalů, desítky galerií a výstavních síní. Děti najdou zase povyražení v zoo Ostrava, Pohádkovém sklepu strašidel nebo v městečku modelů světových staveb Miniuni. Novodobým fenoménem města je Stodolní ulice, zábavní centrum mladé a střední generace s množstvím rozmanitých restaurací, barů a zábavních podniků. Žhavou novinkou jsou pak  „Programové balíčky města Ostravy“ přinášející zážitky z oblasti sportu, relaxace, poznávání, gastronomie a nechybí ani adrenalinová dobrodružství.

WELLNESS POBYTY

Portál MilujemeWellness.cz nabízí převážně wellness pobyty, wellness víkend pro dva, lázeňské pobyty a víkendové pobyty po celé České republice. Na jednom místě můžete vybírat z nabídky více než 170 prověřených lázeňských a wellness hotelů prezentujících přes 1.200 pobytů. Profesionální tým portálu Vám rád poradí s výběrem pobytu.

POBYTY PRO SENIORY

Portál PobytyProSeniory.cz nabízí převážně wellness pobyty, víkendové pobyty a lázeňské pobyty pro seniory 55+. Hlavní výhodou seniorských pobytů 55+ je široká nabídka různorodých pobytů a jejich atraktivní cenové zvýhodnění. V nabídce naleznete i dotované zájezdy pro seniory u moře.

ROAD - TRIP

Jsme cestovatelský portál s databází výletů, rad a tipů. Dále zde naleznete přehled koupališť z celé České republiky, atrakce z ČR, Evropy i zbytku světa a v neposlední řadě sekce na vodu, chaty a chalupy, sdílení fotografií, videí a mnohem více.

 


CESTOVÁNÍ ZAHRANIČÍ

VŠE O RAKOUSKU

Rakousko jako na dlani. Všestranné informace o Rakousku v češtině. Katalog rakouských odkazů, nabídky lyžování a ubytování v Rakousku.

Cestovatelskyweb.cz

Web o cestování s databází netradičních cestopisů. Cestovatelský web je určen všem, kteří si chtějí poučnou i vtipně odlehčenou formou přečíst postřehy z cest našich přispěvovatelů či se přímo podílet na tomto projektu."

e-Slovensko (www.e-slovensko.cz)

e-Slovensko.cz je portál pro Čechy cestující na Slovensko. Ubytování, užitečné informace a novinky pro všechny, kteří rádi relaxují, šplhají do hor, užívají si lázní nebo jen tak cestují po krásném území našeho nejbližšího souseda.

O CESTOVÁNÍ.CZ

Server o cestování po celém světě - průvodce světem, články, fotogalerie, cestopisy, diskuse, zájezdy, zajímavé odkazy, průvodci, mapy...

CESTOVNÍ KANCELÁŘ IRRA STRÁŽNICE

CK IRRA Strážnice nabízí zájezdy k moři (především do Chorvatska a Itálie), poznávací zájezdy po celé Evropě a lyžařské zájezdy do Alp a na Slovensko.

ZONA10.CZ - PRŮVODCE LONDÝNEM

Průvodce Londýnem. Památky, muzea a galerie, parky, zajímavá místa, fotky, diskuze.

UBYTOVÁNÍ NA SLOVENSKU

Hotely, penziony, chaty, chalupy, priváty a další ubytování na Slovensku


SPORTOCHRANA PŘÍRODY A ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

SUCHOPÝR - www.suchopyr.cz

SUCHOPÝR, obecně prospěšná společnost je profesionální nevládní neziskovou organizací zabývající se ekologickou výchovou mládeže a obnovou lesních společenstev na území Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Našimi aktivitami se snažíme napomáhat k utváření trvalých harmonických vztahů mezi člověkem a přírodou a zároveň podporujeme návrat původních dřevin do Jizerských hor. Do činností společnosti se snažíme zapojovat širokou veřejnost.

HISTORIE

PAMĚTIHODNOSTI (www.pametihodnosti.cz)

Mimořádně bohatý web o památkách - představuje více než 600 památek v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Podrobné informace o historii, expozicích, turistické informace (prohlíkdy, otvírací doby, ceny), kalendáře akcí, historie šlechtických rodů, fotogalerie a řada dalších zajímavých a užitečných informací.

ČESKÁ MUZEA A GALERIE (www.cz-museums.cz)

Rozsáhlá databáze snad všech muzeí a galerií v České republice, vyhledávání podle kraje, města a tématického zaměření expozicí. Nepochybuji, že vás, tak jako mě, překvapí, kolik zajímavých věcí může člověk v našich muzeích objevit.

HISTORIE VÁLEK A KONFLIKTŮ (www.valka.cz)

Neděste se, ten hrůzně znějící název domény neskrývá žádné krvelačné hry, ale nadmíru seriózní databázi více než 1100 článků o historii válek a konfliktů v celé historii lidstva od Puských válek až po válku v Iráku. Než vyrazíte na výlet za objevováním této stinné stránky historie, tady určitě načerpáte potřebné informace.

KULTURA

ANTONÍN KAŠKA - UMĚLECKÁ AGENTURA

Stránky umělecké agentury na kterých se dozvíte řadu aktuálních informací o kulturním dění a pořadech na Jindřichohradecku a také zde najdete přehled českých a světových vyhledávačů, včetně návodu, jak zařadit stránky na internetu.

DIVALO VE VĚŽI (JINDŘIŠSKÉ)

Komorní divadélko přímo v prostorách Jindřišské věže v Praze. V žádném jiném divadle se během představení nemůžete zároveň kochat nádherným výhledem na Prahu. Soubor Divadla ve věži je tvořen 5 profesionálními herci a muzikanty. Největší zajímavostí souboru je, že všichni jeho členové patří do jedné rodiny.

AKTIVNÍ TRÁVENÍ VOLNÉHO ČASU

KOUPALIŠTĚ V ČR (www.koupani.cz)

Rozsáhlá databáze více jak 1100 set českých kouplišť, vodních nádrží, bazénů a aquaparků. Vyhledávání podle názvu, města, okresu, typu koupaliště i atrakcí. Databáze je součástí webu www.raft.cz , který poskytuje informace pro vodáky (sjízdnost řek, články a aktuální informace, mapy řek, vodácké firmy a další vodácky zajímavé informace).

SKY PARTNER - VYHLÍDKOVÉ LETY

Cílem cestovní agentury SKY PARTNER je integrovat služby týkající se letecké přepravy, turistického létání a vyhlídkových letů na jednom místě. Díky spolupráci s mnoha provozovateli pokrývá nabídka služeb oblast celé České republiky. Nabízí zajíštění vyhlídkových letů motorovým letadlem, vrtulníkem či větroněm, dále lety balónem a služby aerotaxi.

NA KOLE (www.nakole.cz)

Velmi užitečné stránky pro milovníky cyklistických výletů a putování - množství cyklotras podle jednotlivých turistických oblastí, články, diskuse, cyklistická inzerce a mnoho dalšího.

SVAZ LYŽAŘŮ ČR (www.czech-ski.com)

Programy a výsledky zavodů, propozice, adresář lyžařských klubů, oficialní dokumenty Svazu, fotogalerie akcí a množství dalších lyžařských informací.

SKI AREÁL BUKOVÁ HORA - ČENKOVICE (www.ski-cenkovice.eu)

Lyžařský areál Čenkovice má své místo mezi Ski areály Orlických hor. Od lyžařské sezony 2006 - 2007 jsme se zařadili mezi Ski areály s parkováním zdarma. Pro tuto sezonu je připraven nový moderní odbavovací systém a nový kotvový vlek.

ZÁBAVA

SIMPSONOVI.NET

Jeden z nejmladších, ale také nejživějších a nejobsažnějších webů o tomto legendárním seriálu. Jste-li jeho nadšenými diváky a příznivci, tak na simpsonovi.net strávíte kus života...

VÍNO

VINAŘSKÉ NOVINY (www.vinarske-noviny) A VÍNO PARTY (www.vino-party)

Dva weby o víně, vinařích a událostech, které se vína týkají s množstvím článků a praktických informací. A pokud nechcete o víně jenom číst, jistě Vás potěší program degustací a to nejen vín, ale třeba také francouzských sýrů.

O VÍNĚ - NEZÁVISLÝ PORTÁL (www.ovine.cz)

"Rádi víno pijeme. Voní nám, chutná nám. Máme jej prostě rádi. Radost je nejlépe sdílet, pak bývá prožitek hezčí." To jsou slova autorů tohoto vinařského webu, proč portál O víně vytvořili. Přináší pohled na víno ze strany zákazníka a nesmírně bohatou a živou diskusi o všem, co se vína týká. Máte-li co říct, připojte se.

OFICIÁLNÍ WEBOVÁ PREZENTACE MORAVSKÝCH A ČESKYCH VÍN (www.wineofczechrepublic.cz)

Vína a vinařské oblasti Čech a Moravy, vinaři, historie, fakta, rozdělení a výroba vín, odrůdy révy vinné, víno a jídlo, víno a zdraví, víno a turistika, instituce a odkazy, soutěže, ochutnávky, výstavy, kalendář akcí.

NÁRODNÍ VINAŘSKÉ CENTRUM VALTICE (www.vinarskecentrum.cz.cz )

Stránky informují o cílech této obecně prospěšné společnosti a dále především o soutěži a celoroční expozici Salon vín, o nabídce konferenčních prostor, najdete zde i kalendář vinařských akcí.

VINOSTYL.CZ - VÍNO, CO MÁ STYL - ESHOP A OBCHOD S MORAVSKÝM VÍNEM.

Popis: eshop s moravským vínem • kamenný obchod s moravským vínem • doplňky k
vínu • dárkové předměty • vinotéka • stojany na víno • archívní víno.

ZA VÍNEM, DO SKLEPA NA SLOVÁCKO

CK IRRA Vám zajistí výlet za vínem na Slovácko - od kratičkého nakouknutí do sklepa s ochutnávkou až po celovíkendový program - degustace, posezení ve sklepě, cimbálová muzika, vinařské slavnosti, výlety za dalšími, nejen vinařskými, zajímavostmi Slovácka...Přijeďte do Strážnice ochutnat Slovácko!

POSEZENÍ V BÍLÉM SKLEPĚ NA ZNOJEMSKU, VÝLETY ZA VÍNEM DO RAKOUSKA

Nabízíme Vám degustace vín s odborným výkladem. Ochutnáte vína jednoletá i archivní, na podzim Vám nabídneme burčák či mladá vína. Budete mít příležitost porovnat jednotlivé odrůdy vín v různém stupni vývoje. Od vinaře, pana Ing. Jiřího Adámka se dozvíte vše, co Vás zajímá o víně, o kultuře s vínem související, o charakteristikách jednotlivých vín, o technologii výroby vína. Paní Ing. Anna Adámková Vám zajistí výlet za vínem i jinými zajímavostmi po Znojemsku i do sousedního Dolního Rakouska.

DOBRÁ VINOTÉKA (www.dobravinoteka.cz)

Internetový portál a víně. Přehled vinoték a vinařství v České republice, ale i jednotlivých zajímavých vín - detailně popsané stovky vín. Magazín zajímavostí, které se týkají vína a další praktické informace o víně.

VINNÝ E-SHOP LA-VINA

Zaměřujeme se na prodej a degustaci vín. Vybíráme pro Vás bílé a červené víno z Čech a Moravy. Nabízíme kvalitní a archivní vína z malých vinařství a menších vinařských podniků. Zajistíme Vám vinný sklípek a řízenou ochutnávku vín s ubytováním.

PIVO

NA JEDNO (www.najedno.cz)

Informace o hospodách, restauracích, barech a jiných pohostinských zařízeních. Zjistíte jaká hospoda se nachází ve Vašem městě či obci, případně v místě kam se chystáte na dovolenou či pracovní cestu. Jestli mají otevřeno a do kolika hodin, co si můžete dát k jídlu a jaké čepují pivo

OBCHODY A SLUŽBY

ALIMEX ČR a.s. - Autopůjčovna (www.alimex.eu)

Nejlevnější autopůjčovna v ČR a SR, možnost nulové spoluúčasti, otevřeno 7 dní v týdnu, asistence non stop, bez omezení na věk a zkušenosti řidiče, přistavení po celé ČR a možnost pronájmu i s řidičem. K dispozici 500 vozidel, kauce od 1.000,-Kč. Operativní leasing. Bonusový program = slevy + dárky. Výhodné víkendové sazby. Pobočky : Praha, Plzeň, Brno, Bratislava, Košice. KONTAKTY: TEL:+420233350001, WEB: www.alimex.eu, MAIL: alimex@alimex.eu, KONTAKTNÍ OSOBA: Henry Rott

EXPRES-INZERCE = INZERCE ZDARMA

Inzerujeme auta, práci, počítače, vybavení domácností a spoustu dalších věcí!


GASTRONOMIE

GASTROPRŮVODCE (www.gastroprůvodce.cz)

Přehled restaurací a dalších gastronomických podniků v celé ČR, kamndář akcí v restauracích, denní menu a hodnocení restaurací.

 

GASTROTREND (www.gastrotrend.cz)

Odborný portál pro gastronomii - aktuality ze světa gastronomie, nabídky gastronomických zařízení a vybavení, akce, recepty ...

 

OSTATNÍ

HANDICAP TOUR BRNO (www.handicaptourbrno.cz)

Naším cílem je hledání a mapování všech dostupných informací, které se bezprostředně dotýkají všech vozíčkářů a podobně postižených občanů. Kam za kulturou - postřehy a zkušenosti z navštívených akcí. Handbike - máte vlastní hanbike, nebo si ho chcete pořídit? Vycházky kolem Brna - Návrhy na turistické výlety a vlastní zkušenosti a řada dalších informací.

PRO MÁMY.CZ

Internetový portál pro rodiče. Praktické odkazy – obchody, bazary, informace o zdraví dětí, těhotenství a porodu, výchově dětí. Praktické tipy na cesty a výlety s dětmi, kde hledat práci, portály pro děti i maminky. Diskuze, denní aktualizace, soutěže

PŘEKLADATELSKÁ KANCELÁŘ - SPECIALISTA NA NĚMČINU

Překlady z / do němčiny, soudní překlady. Spolehlivý a diskrétní dodavatel.

 

ČESKÉ VÝLETY -
Kalendář akcí, Turistické zajímavosti, Tipy na výlet

CHATY A CHALUPY K PRONAJMUTÍ

CHATY A CHALUPY

ZEJMÉNA S BAZÉNEM

OBJEKTY PRO VĚTŠÍ SKUPINY

ČESKÁ POHODA – POHODOVÁ DOVOLENÁ V ČR

Dovolená v CR

Pohodová dovolená v ČR, především (ale nejen)
pro rodiny s dětmi
.

Dovolená v nejatraktivnějších oblastech ČR – pohodové, převážně romantické ubytování:

Koupací či pohodově cykloturistická dovolená v jižních Čechách  či na jižní Moravě, stříknutou dobrým moravským vínem. Nebo romantická dovolená v oblastech skalních měst -v  Českém ráij  Českém Švýcarsu, na Kokořínsku nebo na Broumovsku. A nebo turisticko sportovní dovolená na horách – na Šumavě, v Krkonoších, v Beskydech, v  JeseníkyVysočinaOrlické horyJizerky.

HOTEL SVATÝ TOMÁŠ NA ŠUMAVĚ

Hotel Svatý Tomáš na Šumave

HOTEL SVATÝ TOMÁŠ

bývalý Schwarzenberský lovecký zámeček leží takřka na samotě uprostřed šumavských lesů nedaleko Lipna a nabízí

dokonalou romantiku

Přesvěčte se v naší fotogalerii

Kromě šumavské romantiky, pohodlného ubytování a welleness centra nabízí řadu pobytů se slevou a balíčky se zajímavými službami navíc.

 

Celoročně pak nabízíme

romantické pobytypobyty pro seniory,

Hotel je ideální je hotel i pro firemní akce či romantické svatby.

UBYTOVÁNÍ V ČR – CHATY, CHALUPY, RODINNÉ PENZIONY

Chaty a chalupy , ubytování v soukromí a rodinné penziony na českém a moravském venkově.

Ubytování s bazénem, penziony u vody, objekty na horách, na farmě nebo ubytování zcela na samotě.

Většina objektů nabízí ubytování vhodné pro dovolenou s dětmi (zejména dovolenou s bazénem), ale i ubytování pro větší skupiny přátel. Leckde se můžete ubytovat i s domácím zvířetem.

Ubytování na Šumavě, v jižních Čechách či na jižní Moravě, v Českém ráji či středních Čechách. Jizerské hory, Orlické hory, dovolenáv Krkonoších nebo na Vysočině, v Beskydech či Jeseníkách.

reklama
TOPlist

2022 © Ceská pohoda