reklama

České výlety

Wellness hotel Svatý Tomáš na Šumavě Česká Pohoda - starobylé chalupy - malebné statky, romantické rodinné penziony

Warning: file_get_contents(http://cv2.design-green-cat.com/category/upoutavky/) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /pub/mazanewa/ceskevylety.cz/web/www/_reklama.php on line 7

Orlické hory


AKCE NA PŘÍŠTÍ MĚSÍC: 

Zámek v Rychnově na Kněžnou

Luboš Stiburek
z archivu autora

V Orlických horách byste marně hledali divokost nedalekých Krkonoš. Tady Vás přivítá poklidná krajina, jejíž vlny se nenechají strhnout k bouřlivému burácení. Jsou ozdobeny lesy - ty vyšší smrkovými, nižší smíšenými. A mezi vlnami leží vesničky s horskými chalupami. A přesto právě tady pramení jediná česká řeka, která je podle jména divoká. Ano,iwc replica watches na začátku své pouti do Labe, u Zemské brány, ve strmém údolí vytvořila Divoká Orlice bizarní skalní útvary - divoká výjimka, potvrzující pravidlo poklidnosti Orlických hor. Při putování Orlickými horami určitě nepřehlédnete, že právě tady měla být zastavena nepřátelská vojska - důmyslné systémy opevnění si můžete na několika místech prohlédnut i zevnitř. A když se Vaše oči toho poklidu dostatečně napasou, zajeďte se vykoupat na přehradu. Jmenuje se - Pastviny. A dole pod horami? Tam vás jistě oslní náhrdelník s pěti vzácnými perlami - pěti šlechtickými sídly, většinou obklopených krásnými parky se vzácnými dřevinami. Především zámek Častolovice jakoby se v posledním desetiletí probudil ze snu.

PRŮVODCE NAKLADATELSTVÍ SOUKUP A DAVID:

ZELENÁ ŘADA - popis nejkrásnějších tras (včetně historie, příběhů, zajímavostí), schematické mapky, perokresby, praktické informace (mj. ubytovací a stravovací možnosti, otvírací doby památek). Průvodce je určen pěším, cykloturistům, běžkařům, mototuristům. 
ORLICKÉ HORY
PODORLICKO

BAREVNÁ ŘADA - výběr nejkrásnějších tras a podrobný místopis. Celobarevný průvodce nabízí i soubor zajímavostí. Praktické informace obsahují mj. kontakty na ubytovací zařízení a informační centra, otvírací doby památek, možnosti parkování, případný přehled hraničních přechodů. Průvodce je určen pěším, cykloturistům, běžkařům, mototuristům, krátká informace je věnována i vodákům a horolezcům. Součástí průvodce je mapový atlas.
ORLICKÉ HORY A PODORLICKO

ubytování v oblasti
fotografie z města/obce , z oblasti
slavnosti v oblasti
aktivity v oblasti zajimavosti v oblasti lyžování ve městě/obci , v oblasti
Zpět na mapu


Chcete-li se seznámit se základní charakteristikou oblasti, klikněte v mapě na její název.
Mapa ČR

 

TAJNÝ TIP ČESKÝCH VÝLETŮ - LÁZNĚ NA KONCI SVĚTA!

Dokonalá romantika a relaxace - WELLNESS HOTEL SVATÝ TOMÁŠ - bývalý schwarzenberský lovecký zámeček leží takřka na samotě v malé osadě uprostřed lesů a nabízí komfortní ubytování, vířivku, bazén a další welllness služby za přijatélné ceny!reklama
TOPlist

2010 © Ceská pohoda