reklama

České výlety

Wellness hotel Svatý Tomáš na Šumavě Česká Pohoda - starobylé chalupy - malebné statky, romantické rodinné penziony

Warning: file_get_contents(http://cv2.design-green-cat.com/category/upoutavky/) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in /pub/mazanewa/ceskevylety.cz/web/www/_reklama.php on line 7

České Švýcarsko


AKCE NA PŘÍŠTÍ MĚSÍC: 

Soutěska u Hřenska

Luboš Stiburek
z archivu autora

Jedinečný ráz krajiny je dán členitým reliéfem - pestrostí pískovcových skalních útvarů, výraznými zářezy vodních toků a rozsáhlými lesními plochami. Jsou to především skály - šedé, bílé, zlaté i nafialovělé - modelované do podivuhodných skalních stěn, měst a městeček, do bizarních bloků, věží, pilířů a bran. Lemují svahy údolí a hrany hřbetů,ok-replicas.co nabízejí daleké výhledy do kraje. Vyrůstají z husté a temné zeleně smrkových porostů, zakrývajících vlhká a chladná údolí a rokliny. Mezi nimi prorůstají šedočerné ostrůvky borovic a jasně zelené ostrůvky buků a bříz. Temná úzká a hluboká koryta říček a potoků vytvářejí síť údolí, roklí a soutěsek, oplývajících bohatou vegetací, která vyvolává představu flóry tropického pralesa. Na rozsáhlých skalních plošinách se střídají horské louky lesními porosty. Vesnice s roztroušenými roubenými a hrázděnými chalupami odlehčují dramatičnost krajiny a spoluvytváří její specifický kolorit. Krajina Českého Švýcarska svádí k romantickým toulkám pěšky, na kole nebo na pramicích, které vás dovezou do jinak nepřístupných míst divokých soutěsek říčky Kamenice.

PRŮVODCE NAKLADATELSTVÍ SOUKUP A DAVID:

ZELENÁ ŘADA - popis nejkrásnějších tras (včetně historie, příběhů, zajímavostí), schematické mapky, perokresby, praktické informace (mj. ubytovací a stravovací možnosti, otvírací doby památek). Průvodce je určen pěším, cykloturistům, běžkařům, mototuristům. 
ČESKÉ ŠVÝCARSKO

BAREVNÁ ŘADA - výběr nejkrásnějších tras a podrobný místopis. Celobarevný průvodce nabízí i soubor zajímavostí. Praktické informace obsahují mj. kontakty na ubytovací zařízení a informační centra, otvírací doby památek, možnosti parkování, případný přehled hraničních přechodů. Průvodce je určen pěším, cykloturistům, běžkařům, mototuristům, krátká informace je věnována i vodákům a horolezcům. Součástí průvodce je mapový atlas.
ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO

ubytování v oblasti
fotografie z města/obce , z oblasti
slavnosti v oblasti
aktivity v oblasti zajimavosti v oblasti lyžování ve městě/obci , v oblasti
Zpět na mapu


Chcete-li se seznámit se základní charakteristikou oblasti, klikněte v mapě na její název.
Mapa ČR

 

TAJNÝ TIP ČESKÝCH VÝLETŮ - LÁZNĚ NA KONCI SVĚTA!

Dokonalá romantika a relaxace - WELLNESS HOTEL SVATÝ TOMÁŠ - bývalý schwarzenberský lovecký zámeček leží takřka na samotě v malé osadě uprostřed lesů a nabízí komfortní ubytování, vířivku, bazén a další welllness služby za přijatélné ceny!reklama
TOPlist

2010 © Ceská pohoda